Genel

göbene otel alaçatı

İNSAN

Bu gün çok şey öğrendim ben. Aslında öğrendim mi hatırladım mı bilemedim. İnsanın değerli olduğunu öğrendim. İnsanın yaptığının değerini gördüm. Ancak kendi değerimi fark edince oldu bu. Değerli hissetmeyince insan, yapılanlar da çok basit geliyormuş meğer. Sunulanlarsa ulaşılmaz gibi. Halbuki her var olan nasıl da değerli nasıl da kendine münhasır. Varlığım bir değer aslında. Tutunmadan, asılmadan ya da dayanmadan sadece var olmak yetiyor. Varlığın netliği çekiyormuş o değeri bilenleri. Düşünsene parazitli bir radyoyu dinleyemez kimse. Ne hatır ne de gönül yeter buna. Net geliyorsa ses hele bir de senin o halinin ihtiyacıysa kapatamazsın radyoyu arabadan indirmez yolu uzattırır sana o müziğin ahengi. Netlik. İşte sonunda buldum ne demek. Aslında netlik için ne gerek. Net olmak için bilmen lazım sadece kendini özünü işte. Diyor ya ‘’içinizde ‘’ . Kendini görüp değerini anlaman yetti. Ohhhhh ki ne oh.
Hikaye bu ya…
Öğretiler bilmek, anlamak sonra da harekete geçmek ve uygulamak. Yaradanın parçalarının nasıl da uyumlu olduğunu her ihtiyaçta her anda sana nasıl da hizmet ettiğini görüyor insan.
Zaman ve mekan kavramı olmayınca hizmeti senin hissettiklerinin oluşturduğunu görebiliyorsun. O an farkına varmasan da hislerin çağırıyor hizmeti. Hislerini anlamadıysan olanın hizmetini görmen hislerini anlatıyor sana.
Ve sonra değerlerini görüp harekete geçiyorsun. Hiçbir şeyin değerinden çalmadan sadece verebildiğini veriyor insan hem de fazlasıyla ve sorgulamadan. Gerisi hırsızlık oluyor zaten. Beklentili tavırdaki hırsız, beklerler diye yapansa soyulan.
Bitti…….. 

Dilek Acaroğlu

Henüz yorum yok! İlk siz yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir